Int. Triple Ultra Triathlon
Fri, July 31, 2026
23738 Lensahn
23738 Lensahn
Wettbewerbe
- Relay triathlon (678 km)
- Triathlon (678 km)
Race Overview
| Date: | Friday, July 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 11.4 K |
| Cycling: | 540 K |
| Running: | 126.6 K |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schützenplatz, Dr. Julius-Stinde-Straße, 23738 Lensahn
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schützenplatz, Dr. Julius-Stinde-Straße, 23738 Lensahn
Race Overview
| Date: | Friday, July 31, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 11.4 K |
| Cycling: | 540 K |
| Running: | 126.6 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Schützenplatz, Dr. Julius-Stinde-Straße, 23738 Lensahn
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Schützenplatz, Dr. Julius-Stinde-Straße, 23738 Lensahn
Nearby accommodations
Contact
15211/981614/2025-10-21 09:01:04