Leininger Cross
January 2027
67269 Grünstadt
67269 Grünstadt
Wettbewerbe
- 3.3k
- 6.8k
- 9k
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, January 23, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 01:40 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 3.3 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Grünstadt, Uhlandstraße 30A, Rudolf-Harbig-Stadion
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Grünstadt, Uhlandstraße 30A, Rudolf-Harbig-Stadion
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, January 23, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 02:10 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6.8 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Grünstadt, Uhlandstraße 30A, Rudolf-Harbig-Stadion
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Grünstadt, Uhlandstraße 30A, Rudolf-Harbig-Stadion
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, January 23, 2027 |
|---|---|
| Race start time: | 03:00 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 9 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Grünstadt, Uhlandstraße 30A, Rudolf-Harbig-Stadion
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Grünstadt, Uhlandstraße 30A, Rudolf-Harbig-Stadion
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
2225/983890/2025-11-04 18:13:03