MARSCH zum Meer "NIKOLAUS-WALK | Kappeln"
December 2026
24376 Kappeln
24376 Kappeln
Wettbewerbe
- 11k Hiking
- 22k Hiking
- 33k Hiking
- 44k Hiking
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, December 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:11 AM |
| Sport: | hiking |
| Distance: | 11 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Eckernförder Str. 2,, 24376 Kappeln
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, December 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:10 AM |
| Sport: | hiking |
| Distance: | 22 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Eckernförder Str. 2,, 24376 Kappeln
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, December 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:09 AM |
| Sport: | hiking |
| Distance: | 33 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Eckernförder Str. 2,, 24376 Kappeln
Please bear in mind that details about this event have been merely at this point forecast based on the previous year's event. Dates and races are subject to change.
Race Overview
| Date: | expected Saturday, December 5, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:08 AM |
| Sport: | hiking |
| Distance: | 44 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Eckernförder Str. 2,, 24376 Kappeln
Nearby accommodations
Contact
29798/988406/2025-12-18 11:21:05