Niederrhein Triathlon
Sun, June 28, 2026
47546 Kalkar
47546 Kalkar
Wettbewerbe
- Triathlon (14 km)
- Relay triathlon (14 km)
- Triathlon (Sprint distance)
- Relay triathlon (Sprint distance)
- Triathlon (Olympic distance)
- Relay triathlon (Olympic distance)
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.2 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 3.8 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wisseler See 15, 47546 Kalkar
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.2 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 3.8 K |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wisseler See 15, 47546 Kalkar
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 M |
| Cycling: | 19 M |
| Running: | 5 M |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wisseler See 15, 47546 Kalkar
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 M |
| Cycling: | 19 M |
| Running: | 5 M |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wisseler See 15, 47546 Kalkar
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 M |
| Cycling: | 38 M |
| Running: | 10 M |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wisseler See 15, 47546 Kalkar
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 M |
| Cycling: | 38 M |
| Running: | 10 M |
| Entry fees: | |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wisseler See 15, 47546 Kalkar
Nearby accommodations
Contact
13841/997406/2026-04-13 20:43:04