North Sea Ultra
Sat, May 9, 2026
25992 Kampen
25992 Kampen
Wettbewerbe
- 108k Trailrun (relay)
- 111k
- 111k Trailrun (relay)
Race Overview
| Date: | Saturday, May 9, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 108 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hauptstraße Kampen, 25992 Kampen
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, May 9, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 111 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hauptstraße Kampen, 25992 Kampen
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, May 9, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 06:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 111 K |
| Participants: | adults and youth |
| Relay: | 3-person relay |
| Relay handoff point: | 37 / 37 / 37 km |
| Course profile: | flat course |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hauptstraße Kampen, 25992 Kampen
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
27291/989584/2026-01-08 15:11:04