Oelder Triathlon
Sat, May 30, 2026
59302 Oelde
59302 Oelde
Wettbewerbe
- Triathlon (11,9 km)
- Relay triathlon (Sprint distance)
- Triathlon (Sprint distance)
Race Overview
| Date: | Saturday, May 30, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.2 K |
| Cycling: | 10 K |
| Running: | 1.7 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Vier-Jahreszeiten-Park, 59302 Oelde
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, May 30, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 5 M |
| Participants: | adults |
| Relay: | 3-person relay |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Vier-Jahreszeiten-Park, 59302 Oelde
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, May 30, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 5 M |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Vier-Jahreszeiten-Park, 59302 Oelde
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
14031/992391/2026-02-27 14:03:04