Offendorf-Triathlon
Sun, July 12, 2026
23626 Ratekau
23626 Ratekau
Wettbewerbe
- Triathlon (14,75 km)
- Relay triathlon (14,75 km)
- Triathlon (Sprint distance)
- Relay triathlon (Sprint distance)
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.25 K |
| Cycling: | 12 K |
| Running: | 2.5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum See 8, 23626 Ratekau
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.25 K |
| Cycling: | 12 K |
| Running: | 2.5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum See 8, 23626 Ratekau
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 M |
| Cycling: | 21 M |
| Running: | 5 M |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum See 8, 23626 Ratekau
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 M |
| Cycling: | 21 M |
| Running: | 5 M |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum See 8, 23626 Ratekau
Nearby accommodations
Contact
27929/980152/2025-10-08 21:53:04