Offendorf Triathlon
Sun, July 12, 2026
23626 Offendorf
23626 Offendorf
Wettbewerbe
- Relay triathlon (14,75 km)
- Triathlon (14,75 km)
- Relay triathlon (26,5 km)
- Triathlon (26,5 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.25 K |
| Cycling: | 12 K |
| Running: | 2.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zum See 8, 23626 Ratekau
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum See 8, 23626 Ratekau
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.25 K |
| Cycling: | 12 K |
| Running: | 2.5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zum See 8, 23626 Ratekau
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum See 8, 23626 Ratekau
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 21 K |
| Running: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zum See 8, 23626 Ratekau
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum See 8, 23626 Ratekau
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, July 12, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 21 K |
| Running: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zum See 8, 23626 Ratekau
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zum See 8, 23626 Ratekau
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
28047/980144/2025-10-08 21:43:05