Rainforest Run Freiburg
Sun, June 14, 2026
79102 Freiburg
79102 Freiburg
Wettbewerbe
- 2.6k
- 5.2k
- 7.8k
Race Overview
| Date: | Sunday, June 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:45 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 2.6 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Adalbert-Stifter-Straße 16-18, 79102 Freiburg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, June 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 12:30 PM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5.2 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Adalbert-Stifter-Straße 16-18, 79102 Freiburg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, June 14, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 7.8 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Adalbert-Stifter-Straße 16-18, 79102 Freiburg
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
27768/992354/2026-02-27 13:37:05