Sierksdorf-Triathlon
Sat, August 1, 2026
23730 Sierksdorf
23730 Sierksdorf
Wettbewerbe
- Triathlon (14,75 km)
- Relay triathlon (14,75 km)
- Triathlon (26 km)
- Triathlon (Olympic distance)
- Relay triathlon (Olympic distance)
Race Overview
| Date: | Saturday, August 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:20 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.25 K |
| Cycling: | 12 K |
| Running: | 2.5 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Strande & Altonaer Straße, 23730 Sierksdorf, DE
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Saturday, August 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:20 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.25 K |
| Cycling: | 12 K |
| Running: | 2.5 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Strande & Altonaer Straße, 23730 Sierksdorf, DE
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Saturday, August 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:30 AM |
| Sport: | dp.run.general.sports.multisport |
| Event-Type: | race |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Strande & Altonaer Straße, 23730 Sierksdorf, DE
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Saturday, August 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:30 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 21 K |
| Running: | 4.5 K |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Strande & Altonaer Straße, 23730 Sierksdorf, DE
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Saturday, August 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 M |
| Cycling: | 42 M |
| Running: | 10 M |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Strande & Altonaer Straße, 23730 Sierksdorf, DE
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Race Overview
| Date: | Saturday, August 1, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 1.5 M |
| Cycling: | 42 M |
| Running: | 10 M |
Registration
Online registration
Click here to go to online registration.Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Am Strande & Altonaer Straße, 23730 Sierksdorf, DE
dp.event.participants.label
dp.event.participants.description
Nearby accommodations
Contact
30093/992108/2026-02-24 17:25:06