SKS Bike Marathon
Sun, April 26, 2026
59846 Sundern-Hagen
59846 Sundern-Hagen
Wettbewerbe
- 30k Bicycle tour
- 55k Bicycle tour
- 100k Bicycle tour
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:15 AM |
| Sport: | Cycling |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 30 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Talweg 10, 59846 Sundern-Hagen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Talweg 10, 59846 Sundern-Hagen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | Cycling |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 55 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Talweg 10, 59846 Sundern-Hagen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Talweg 10, 59846 Sundern-Hagen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, April 26, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:45 AM |
| Sport: | Cycling |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 100 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Talweg 10, 59846 Sundern-Hagen
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Talweg 10, 59846 Sundern-Hagen
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
28597/994408/2026-03-20 21:17:05