Stechlinseelauf
Sun, May 10, 2026
16775 Stechlin - Neuglobsow
16775 Stechlin - Neuglobsow
Wettbewerbe
- 9.2k
- 9.2k Walk/Nordic walk
- 15.2k
Race Overview
| Date: | Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 9.2 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stechlinseecenter, 16775 Stechlin - Neuglobsow
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | walking & Nordic walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 9.2 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stechlinseecenter, 16775 Stechlin - Neuglobsow
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, May 10, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 15.2 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Stechlinseecenter, 16775 Stechlin - Neuglobsow
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
3780/996040/2026-04-02 23:53:02