Tri-4-Fun SVKT Triathlon
Sat, August 22, 2026
32425 Minden - Kutenhausen
32425 Minden - Kutenhausen
Wettbewerbe
- Triathlon (Full distance)
- Relay triathlon (Sprint distance)
- Triathlon (25,5 km)
Race Overview
| Date: | Saturday, August 22, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.25 M |
| Cycling: | 7 M |
| Running: | 2.5 M |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Minden, Sieben Bauern, Melittabad
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kutenhausen, Kutenhauser Dorfstraße, Sportplatz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, August 22, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 M |
| Cycling: | 20 M |
| Running: | 5 M |
| Participants: | adults |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Minden, Sieben Bauern, Melittabad
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kutenhausen, Kutenhauser Dorfstraße, Sportplatz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, August 22, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 20 K |
| Running: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Minden, Sieben Bauern, Melittabad
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Kutenhausen, Kutenhauser Dorfstraße, Sportplatz
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
13923/989285/2025-12-29 21:37:05