54. Biberacher Straßenlauf und Nordic Walking
Sat, April 25, 2026
77781 Biberach
77781 Biberach
Wettbewerbe
- 5k Nordic walk
- 5k
- 10k
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:05 PM |
| Sport: | nordic walking |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | everybody |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Brucher Straße, 77723 Biberach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults and youth |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Brucher Straße, 77723 Biberach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Saturday, April 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 05:00 PM |
| Sport: | running |
| Distance: | 10 K |
| Participants: | adults and youth |
| Entry fees: | |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Brucher Straße, 77723 Biberach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
1597/980860/2025-10-12 12:46:56