Waldsee Triathlon
Sun, June 28, 2026
86650 Wemding
86650 Wemding
Wettbewerbe
- Triathlon (Sprint distance)
- Relay triathlon (22,5 km)
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 M |
| Cycling: | 17 M |
| Running: | 5 M |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Wemding Waldsee, 86650 Wemding
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wemding Waldsee, 86650 Wemding
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, June 28, 2026 |
|---|---|
| Sport: | triathlon |
| Event-Type: | race |
| Swimming: | 0.5 K |
| Cycling: | 17 K |
| Running: | 5 K |
| Relay: | 2-3-person relay |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Wemding Waldsee, 86650 Wemding
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Wemding Waldsee, 86650 Wemding
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
29485/997373/2026-04-13 20:05:05