Wickerstedter Crosslauf
Sat, July 11, 2026
99518 Wickerstedt
99518 Wickerstedt
Wettbewerbe
- 3.9k Run & Walk
- 6.7k Run & Walk
- 13.7k Run & Walk
Race Overview
| Date: | Saturday, July 11, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | Run & walk |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 3.9 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hauptstraße 17, 99510 Wickerstedt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, July 11, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | Run & walk |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 6.7 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hauptstraße 17, 99510 Wickerstedt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Saturday, July 11, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | Run & walk |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 13.7 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Hauptstraße 17, 99510 Wickerstedt
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
12901/991233/2026-01-31 22:55:03