Sfakia Sky Marathon
Sun, October 25, 2026
73111 Chania
73111 Chania
Wettbewerbe
- 5k Trailrun
- 10k Trailrun
- 44k Trailrun
Race Overview
| Date: | Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:50 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Loutro, 73111 Chania
Race Overview
| Date: | Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Loutro, 73111 Chania
Race Overview
| Date: | Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 07:30 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 44 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Loutro, 73111 Chania
Nearby accommodations
Contact
28167/998204/2026-04-21 15:15:05