Lavaredo Ultra Trail by UTMB
June 24 - June 27, 2026
32043 Cortina d'Ampezzo
32043 Cortina d'Ampezzo
Wettbewerbe
- 10k Trailrun
- 20k Trailrun
- 50k Trailrun
- 120k Trailrun
- 80k Trailrun
Race Overview
| Date: | Wednesday, June 24, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Thursday, June 25, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 20 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Friday, June 26, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 50 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Friday, June 26, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 120 K |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Saturday, June 27, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 80 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Nearby accommodations
Contact
120/977851/2025-09-24 13:11:02