PKO Poznań Maraton
Sun, October 4, 2026
61-553 Poznan
61-553 Poznan
Wettbewerbe
- 5k
- 26.2M (Handcycling )
- 26.2M
Race Overview
| Date: | Sunday, October 4, 2026 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
ul. Chwiałkowskiego 34, 61-553 Poznan
Race Overview
| Date: | Sunday, October 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:50 AM |
| Sport: | handcycling |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
ul. Chwiałkowskiego 34, 61-553 Poznan
Race Overview
| Date: | Sunday, October 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
ul. Chwiałkowskiego 34, 61-553 Poznan
Nearby accommodations
Contact
375/998188/2026-04-21 15:01:02