Course des Ânes
1077 Servion
- 1k
- 2k
- 5k
- 10k Trailrun
- 10k Walk
- 11k relay
- 15k Trailrun
- 30k Trailrun
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 28, 2027 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 1 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 28, 2027 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 2 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 28, 2027 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 28, 2027 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 28, 2027 |
|---|---|
| Sport: | walking |
| Distance: | 10 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 28, 2027 |
|---|---|
| Sport: | running |
| Distance: | 11 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 28, 2027 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 15 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Race Overview
| Date: | expected Sunday, March 28, 2027 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 30 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Zoo de Servion, 1077 Servion
Nearby accommodations
Contact
29390/996983/2026-04-10 00:11:06