Run'Aire
Sun, October 25, 2026
1228 Plan-les-Ouates
1228 Plan-les-Ouates
Wettbewerbe
- 5k
- 5k Walk
- 10k
- 10k Walk
Race Overview
| Date: | Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:15 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Chem. des Aulx 6, 1228 Plan-les-Ouates
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 5 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Chem. des Aulx 6, 1228 Plan-les-Ouates
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Chem. des Aulx 6, 1228 Plan-les-Ouates
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Race Overview
| Date: | Sunday, October 25, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:15 AM |
| Sport: | walking |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 10 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Chem. des Aulx 6, 1228 Plan-les-Ouates
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
Nearby accommodations
Contact
28184/994590/2026-03-24 19:13:05