Standard Chartered Jersey Marathon
Sun, October 4, 2026
Saint Helier, Jersey JE4 8PT
Saint Helier, Jersey JE4 8PT
Wettbewerbe
- 3k
- 26.2M
- 26.2M relay
Race Overview
| Date: | Sunday, October 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 3 K |
| Course profile: | flat course |
Course
This race course is flat.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Sunday, October 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Race Overview
| Date: | Sunday, October 4, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | running |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 26.2 M (42,195 K) |
| Participants: | adults |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
,
Nearby accommodations
Contact
565/998353/2026-04-22 18:33:02