Ultra Trail Snowdonia by UTMB
May 15 - May 17, 2026
Llanberis
Llanberis
Wettbewerbe
- 168k Trailrun
- 55k Trailrun
- 103k Trailrun
- 25k Trailrun
Race Overview
| Date: | Friday, May 15, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 168 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Gilfach Ddu, Llanberis
Race Overview
| Date: | Saturday, May 16, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 55 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Gilfach Ddu, Llanberis
Race Overview
| Date: | Saturday, May 16, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 103 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Gilfach Ddu, Llanberis
Race Overview
| Date: | Sunday, May 17, 2026 |
|---|---|
| Sport: | Trailrun |
| Event-Type: | race |
| Distance: | 25 K |
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Gilfach Ddu, Llanberis
Nearby accommodations
Contact
28269/977838/2025-09-24 12:29:05