Frosty Rock Challenge
Fort Atkinson, WI 53538
- 1M
- 5k
- 5k Walk
- 12k
- 12k relay
Race Overview
| Date: | expected Saturday, November 7, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 08:30 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 1 M |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Fort Atkinson High School, 925 Lexington Blvd, Fort Atkinson, WI 53538, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Fort Atkinson High School, 925 Lexington Blvd, Fort Atkinson, WI 53538, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, November 7, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:15 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Fort Atkinson High School, 925 Lexington Blvd, Fort Atkinson, WI 53538, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Fort Atkinson High School, 925 Lexington Blvd, Fort Atkinson, WI 53538, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, November 7, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:15 AM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Fort Atkinson High School, 925 Lexington Blvd, Fort Atkinson, WI 53538, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Fort Atkinson High School, 925 Lexington Blvd, Fort Atkinson, WI 53538, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, November 7, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 12 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Fort Atkinson High School, 925 Lexington Blvd, Fort Atkinson, WI 53538, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Fort Atkinson High School, 925 Lexington Blvd, Fort Atkinson, WI 53538, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, November 7, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 12 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
Fort Atkinson High School, 925 Lexington Blvd, Fort Atkinson, WI 53538, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Fort Atkinson High School, 925 Lexington Blvd, Fort Atkinson, WI 53538, US
Nearby accommodations
Contact
24485/985778/2025-11-22 17:55:07