Luckenbach Texas 5K
Fredericksburg, TX 78624
- 1M
- 5k Trailrun
- 5k Trailrun
- 5k Trailrun
Race Overview
| Date: | expected Saturday, May 30, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 11:00 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 1 M |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
The Town of Luckenbach TX, 412 Luckenbach Town Loop, Fredericksburg, TX 78624, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
The Town of Luckenbach TX, 412 Luckenbach Town Loop, Fredericksburg, TX 78624, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, May 30, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:00 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
The Town of Luckenbach TX, 412 Luckenbach Town Loop, Fredericksburg, TX 78624, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
The Town of Luckenbach TX, 412 Luckenbach Town Loop, Fredericksburg, TX 78624, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, May 30, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:15 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
The Town of Luckenbach TX, 412 Luckenbach Town Loop, Fredericksburg, TX 78624, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
The Town of Luckenbach TX, 412 Luckenbach Town Loop, Fredericksburg, TX 78624, US
Race Overview
| Date: | expected Saturday, May 30, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 09:30 AM |
| Sport: | Trailrun |
| Distance: | 5 K |
Where is the start?
What:
Start for all races.
Where:
The Town of Luckenbach TX, 412 Luckenbach Town Loop, Fredericksburg, TX 78624, US
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
The Town of Luckenbach TX, 412 Luckenbach Town Loop, Fredericksburg, TX 78624, US
Nearby accommodations
Contact
26414/963562/2025-06-12 11:11:03