45. Bielebohlauf
Sun, August 23, 2026
02736 Oppach
02736 Oppach
Wettbewerbe
- 4.9k
- 4.9k Walk
- 12k
- 20k
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:05 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 4.9 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportstadion Lindenberger Straße, 02736 Oppach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:10 AM |
| Sport: | walking |
| Distance: | 4.9 K |
| Entry fees: | |
| Course profile: | rolling course |
Course
This race is on a rolling course.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportstadion Lindenberger Straße, 02736 Oppach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:05 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 12 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportstadion Lindenberger Straße, 02736 Oppach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Race Overview
| Date: | Sunday, August 23, 2026 |
|---|---|
| Race start time: | 10:05 AM |
| Sport: | running |
| Distance: | 20 K |
| Participants: | adults |
| Entry fees: | |
| Course profile: | mountainous |
Course
This race is a mountain run.
Where is the finish?
What:
Finish for all races.
Where:
Sportstadion Lindenberger Straße, 02736 Oppach
children/youth
Children and youth races will also be held. More details can be found in the organizer's official race information.
dp.event.results.label
dp.event.results.description
Nearby accommodations
Contact
3094/980781/2025-10-12 12:35:02